110 Timberline 6.5C 22″ Camo/Syn 4rd
110 Timberline 6.5C 22″ Camo/Syn 4rd
$949.18
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Savage Arms, MFG# 57738, UPC: 011356577382, UOM: EA, 110 Timberline, 6.5 Creedmoor, 22″ Barrel, OD Green/RT Excape, AccuTrigger, DBM, 4-rd, SAVA, SAVALG07, SAVALGALL, LG07, LGALL, Case: 1
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 110 Timberline 6.5C 22″ Camo/Syn 4rd by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356577382 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 57738 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Finish | OD Green Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 11.5 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 49 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | 110 |
| Package Height | 8.5 |
| Package Width | 3.75 |
Savage Arms, MFG# 57738, UPC: 011356577382, UOM: EA, 110 Timberline, 6.5 Creedmoor, 22″ Barrel, OD Green/RT Excape, AccuTrigger, DBM, 4-rd, SAVA, SAVALG07, SAVALGALL, LG07, LGALL, Case: 1
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 110 Timberline 6.5C 22″ Camo/Syn 4rd by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356577382 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 57738 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Finish | OD Green Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 11.5 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 49 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | 110 |
| Package Height | 8.5 |
| Package Width | 3.75 |











