856 .38 Special 2″ SS/Wd Engraved Grips 6-rd
856 .38 Special 2″ SS/Wd Engraved Grips 6-rd
$392.77
52 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Taurus, MFG# 2-85629-US2, UPC: 725327943785, UOM: EA, Model 856, .38 Special, 2″ Barrel, Matte Stainless, US Flag Custom Wood Grips, 6-rd, TAUR, TAURHG20, TAURHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 856 .38 Special 2″ SS/Wd Engraved Grips 6-rd by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327943785 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2-85629-US2 |
| Action | 2 lbs to 2.99 lbs |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Matte |
| Barrel Length | 2" |
| Caliber/Gauge | .38 Special |
| Capacity | 6 |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Revolver |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | FS: Serrated Ramp / RS: Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Model | 856 |
Taurus, MFG# 2-85629-US2, UPC: 725327943785, UOM: EA, Model 856, .38 Special, 2″ Barrel, Matte Stainless, US Flag Custom Wood Grips, 6-rd, TAUR, TAURHG20, TAURHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 856 .38 Special 2″ SS/Wd Engraved Grips 6-rd by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327943785 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2-85629-US2 |
| Action | 2 lbs to 2.99 lbs |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Matte |
| Barrel Length | 2" |
| Caliber/Gauge | .38 Special |
| Capacity | 6 |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Revolver |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | FS: Serrated Ramp / RS: Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Model | 856 |












