SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK
SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK
$352.31
20 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 062654932076 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 93207 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 5 |
| Length | 41.8500 |
| Model | 93 FV-SR |
| Number of Magazines | 1 5 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 6.8 |
| Sights | No |
| Units per Box | 1 |
SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SAVAGE 93FV-SR 22WMR RFL BLK by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 062654932076 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 93207 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 5 |
| Length | 41.8500 |
| Model | 93 FV-SR |
| Number of Magazines | 1 5 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 6.8 |
| Sights | No |
| Units per Box | 1 |












