AES 10B, 7.62×39, 21.5″, 30rd, wd, w/ bipod & CH
AES 10B, 7.62×39, 21.5″, 30rd, wd, w/ bipod & CH
$1,899.99
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Century Arms, MFG# RI4988-N, UPC: 787450859401, UOM: Each, AES-10B, 7.62×39, 21.5″ Barrel, Bipod, Carry Handle, Wood, Black, 30-rd, CENT, CENTLG05, CENTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on AES 10B, 7.62×39, 21.5″, 30rd, wd, w/ bipod & CH by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450859401 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4988-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 23" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | .40 S&W |
| Model | AES-10B2 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 13.8 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
Century Arms, MFG# RI4988-N, UPC: 787450859401, UOM: Each, AES-10B, 7.62×39, 21.5″ Barrel, Bipod, Carry Handle, Wood, Black, 30-rd, CENT, CENTLG05, CENTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on AES 10B, 7.62×39, 21.5″, 30rd, wd, w/ bipod & CH by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450859401 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4988-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 23" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | .40 S&W |
| Model | AES-10B2 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 13.8 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |












