AUTO-ORDNANCE – THOMPSON THOMPSON 1927A-1 DELUXE 45CAL
AUTO-ORDNANCE – THOMPSON THOMPSON 1927A-1 DELUXE 45CAL
$1,526.00
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 602686211000 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | T1 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 41 |
| Model | 1927A1 |
| Number of Magazines | 1 / 20 rd. Stick |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 15.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 22.65 |
| Sights | Blade Front/Fixed Battle Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 602686211000 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | T1 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 41 |
| Model | 1927A1 |
| Number of Magazines | 1 / 20 rd. Stick |
| Package Height | 6.0 |
| Package Width | 15.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 22.65 |
| Sights | Blade Front/Fixed Battle Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |












