BER JAXA1C915FO APX A1 CMP 9M STRKR 3.7 15R BLK
BER JAXA1C915FO APX A1 CMP 9M STRKR 3.7 15R BLK
$476.77
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The APX A1 Compact brings an improved trigger to the compact striker fired pistol. The APX A1 Compact is smaller and easier to conceal. Features consisting of an optic ready slide; fiber optic front sight; fully serrated rear sight; slide serrations; competition striker spring; extended frame stippling; squared trigger guard with higher undercut; extended beavertail; ambidextrous slide release; reversible mag release; Aqua Tech Shield coating maintains industry-leading corrosion and chemical resistance. Includes interchangeable backstraps (S, M, and L size), two magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BER JAXA1C915FO APX A1 CMP 9M STRKR 3.7 15R BLK by Beretta? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 082442969763 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JAXA1C915FO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.5 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.1 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The APX A1 Compact brings an improved trigger to the compact striker fired pistol. The APX A1 Compact is smaller and easier to conceal. Features consisting of an optic ready slide; fiber optic front sight; fully serrated rear sight; slide serrations; competition striker spring; extended frame stippling; squared trigger guard with higher undercut; extended beavertail; ambidextrous slide release; reversible mag release; Aqua Tech Shield coating maintains industry-leading corrosion and chemical resistance. Includes interchangeable backstraps (S, M, and L size), two magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BER JAXA1C915FO APX A1 CMP 9M STRKR 3.7 15R BLK by Beretta? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 082442969763 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JAXA1C915FO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.5 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 3.1 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












