BERGARA HMR WILDERNESS 300PRC GRAY 26″
BERGARA HMR WILDERNESS 300PRC GRAY 26″
$1,349.99
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 043125015122 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14LM368 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 54.5 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.8 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| UPC | 043125015122 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14LM368 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 54.5 |
| Model | B-14 Wilderness Series |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.8 |
| Sights | Drilled & Tapped |












