BigBoy 30-30 20″ Steel CCH B Octagon 5rd
BigBoy 30-30 20″ Steel CCH B Octagon 5rd
$1,107.99
12 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Henry Repeating Arms, MFG# H009GCC, UPC: 619835090102, UOM: EA, Color Case Hardened Edition, .30-30, 20″ Octagon, Side Gate , Blue/Walnut, 5-rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BigBoy 30-30 20″ Steel CCH B Octagon 5rd by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835090102 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H009GCC |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Length | 39'' |
| Model | Color Case Hardened Side Gate |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Henry Repeating Arms, MFG# H009GCC, UPC: 619835090102, UOM: EA, Color Case Hardened Edition, .30-30, 20″ Octagon, Side Gate , Blue/Walnut, 5-rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BigBoy 30-30 20″ Steel CCH B Octagon 5rd by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835090102 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H009GCC |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Length | 39'' |
| Model | Color Case Hardened Side Gate |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |











