BigBoy 357Mag 20″ B AS Steel,Lrg Lp 10rd
BigBoy 357Mag 20″ B AS Steel,Lrg Lp 10rd
$970.12
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Henry Repeating Arms, MFG# H012GML, UPC: 619835200396, UOM: EA, Big Boy Steel, 357 Mag/38 Spl, 20″ Adj Sights, Lg Loop, Blue/Walnut, Side Gate, 10rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BigBoy 357Mag 20″ B AS Steel,Lrg Lp 10rd by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835200396 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H012GML |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 10 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Big Boy Steel |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 8.18 |
| Sights | Brass Bead Front/Adj Semi-Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Henry Repeating Arms, MFG# H012GML, UPC: 619835200396, UOM: EA, Big Boy Steel, 357 Mag/38 Spl, 20″ Adj Sights, Lg Loop, Blue/Walnut, Side Gate, 10rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BigBoy 357Mag 20″ B AS Steel,Lrg Lp 10rd by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835200396 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H012GML |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 10 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Big Boy Steel |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 8.18 |
| Sights | Brass Bead Front/Adj Semi-Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |











