Bond Arms Backup Handgun 9mm Luger 2rd Capacity 2.5″ Barrel Silver with Black Grip
Bond Arms Backup Handgun 9mm Luger 2rd Capacity 2.5″ Barrel Silver with Black Grip
$488.61
10 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Designed for easy concealment when you need it our Backup features a textured frame and bead-blasted anti-glare barrel designed to fire powerful 9mm Luger rounds with its 2.5″ barrel.
Features:
- Stainless steel double-barrel and frame
- Compatible with all standard Bond Arms barrels
- Patented rebounding hammer
- Retracting firing pins
- Cross-bolt safety
- Spring-loaded cammed locking lever
Not Available in California or Massachusetts.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Bond Arms Backup Handgun 9mm Luger 2rd Capacity 2.5″ Barrel Silver with Black Grip by Bond Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 855959007095 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BABU |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 2.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 2 |
| Model | Backup |
| Product Type | Derringer |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | Blade Front/Fixed Rear |
| ATF Type | Pistol |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.25 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Barrel Finish | Black |
Designed for easy concealment when you need it our Backup features a textured frame and bead-blasted anti-glare barrel designed to fire powerful 9mm Luger rounds with its 2.5″ barrel.
Features:
- Stainless steel double-barrel and frame
- Compatible with all standard Bond Arms barrels
- Patented rebounding hammer
- Retracting firing pins
- Cross-bolt safety
- Spring-loaded cammed locking lever
Not Available in California or Massachusetts.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Bond Arms Backup Handgun 9mm Luger 2rd Capacity 2.5″ Barrel Silver with Black Grip by Bond Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 855959007095 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BABU |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 2.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 2 |
| Model | Backup |
| Product Type | Derringer |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 2.1 |
| Sights | Blade Front/Fixed Rear |
| ATF Type | Pistol |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.25 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Barrel Finish | Black |












