BROWNING X-BOLT 2 PRO 300PRC
BROWNING X-BOLT 2 PRO 300PRC
$2,419.99
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 023614862512 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 036040297 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" Fluted Sporter Barrel |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 023614862512 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 036040297 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" Fluted Sporter Barrel |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |











