BSA Optix Rifle Scope 3-9x Mag. 40mm Obj BDC-8 Reticle – Clam Pack
BSA Optix Rifle Scope 3-9x Mag. 40mm Obj BDC-8 Reticle – Clam Pack
$95.57
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The BSA OPTIX Hunting Series offers fully multi-coated lenses one-piece aluminum tube construction low profile zero-reset turrets fast focus two-piece weaver rings as well as BSA?s BDC-8 reticle.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BSA Optix Rifle Scope 3-9x Mag. 40mm Obj BDC-8 Reticle – Clam Pack by BSA Optics? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 793676090832 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HS39X40TB |
| Adjustable Parallax | 100 yds |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Eye Relief | 3.70" – 4" |
| Length | 11.75" |
| Magnification | 3-9x |
| Model | Optix |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Power | 3-9 |
| Product Type | Rifle Scope |
| Reticle | BDC-8 |
| Shipping Weight | 1.435 |
The BSA OPTIX Hunting Series offers fully multi-coated lenses one-piece aluminum tube construction low profile zero-reset turrets fast focus two-piece weaver rings as well as BSA?s BDC-8 reticle.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on BSA Optix Rifle Scope 3-9x Mag. 40mm Obj BDC-8 Reticle – Clam Pack by BSA Optics? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 793676090832 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HS39X40TB |
| Adjustable Parallax | 100 yds |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Eye Relief | 3.70" – 4" |
| Length | 11.75" |
| Magnification | 3-9x |
| Model | Optix |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated |
| Power | 3-9 |
| Product Type | Rifle Scope |
| Reticle | BDC-8 |
| Shipping Weight | 1.435 |












