Canik HG7864N TTI Combat Full Size Frame 9mm Luger 10+1 4.60″ Black Nitride Fluted/Ported Barrel, Burnt Bronze Cerakote Optic Cut/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail
Canik HG7864N TTI Combat Full Size Frame 9mm Luger 10+1 4.60″ Black Nitride Fluted/Ported Barrel, Burnt Bronze Cerakote Optic Cut/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail
$949.99
40 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Taran Tactical Innovations and CANiK are proud to partner to bring you the CANiK TTI Combat. Built on a polymer frame designed by Taran Butler, the TTI Combat brings a performance package to the CANiK lineup. Both internally and externally, the TTI Combat delivers aggressive grip texturing; a ported and fluted barrel; CANiK compensator; a diamond cut, flat-face, 90 degree break trigger. Includes +3 magazine base pads, two magazines, custom holster, travel hard case and a collaboration coin.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Canik HG7864N TTI Combat Full Size Frame 9mm Luger 10+1 4.60″ Black Nitride Fluted/Ported Barrel, Burnt Bronze Cerakote Optic Cut/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail by CANIK? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450911437 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7864N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.60" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.7500 |
| Model | TTI Combat |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 6.2 |
| Package Width | 12.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 7.1 |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Fiber Optic Front |
| Sights Type | Hi-Viz Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Taran Tactical Innovations and CANiK are proud to partner to bring you the CANiK TTI Combat. Built on a polymer frame designed by Taran Butler, the TTI Combat brings a performance package to the CANiK lineup. Both internally and externally, the TTI Combat delivers aggressive grip texturing; a ported and fluted barrel; CANiK compensator; a diamond cut, flat-face, 90 degree break trigger. Includes +3 magazine base pads, two magazines, custom holster, travel hard case and a collaboration coin.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Canik HG7864N TTI Combat Full Size Frame 9mm Luger 10+1 4.60″ Black Nitride Fluted/Ported Barrel, Burnt Bronze Cerakote Optic Cut/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail by CANIK? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450911437 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7864N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.60" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.7500 |
| Model | TTI Combat |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 6.2 |
| Package Width | 12.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 7.1 |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Fiber Optic Front |
| Sights Type | Hi-Viz Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












