Carbine 9mm 16.5″ Black TS w/FG/FL/Laser
Carbine 9mm 16.5″ Black TS w/FG/FL/Laser
$386.97
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS FG FL LAZ, UPC: 752334099938, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Adj Sights, Blk Polymer, Forward Grip, Flashlight & Laser, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″ Black TS w/FG/FL/Laser by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334099938 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TS FG FL LAZ |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 32.5000 |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 9.4 |
| Sights | Adjustable Post Front/Peep Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS FG FL LAZ, UPC: 752334099938, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Adj Sights, Blk Polymer, Forward Grip, Flashlight & Laser, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″ Black TS w/FG/FL/Laser by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334099938 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TS FG FL LAZ |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 32.5000 |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 9.4 |
| Sights | Adjustable Post Front/Peep Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |











