Carbine 9mm 16.5″ Black w/CT RD T Stock
Carbine 9mm 16.5″ Black w/CT RD T Stock
$385.15
13 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS RDCT, UPC: 752334401113, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Barrel, Adjustable Sights, Black Polymer, CT Red Dot, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″ Black w/CT RD T Stock by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334401113 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TSRDCT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 32.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.45 |
| Sights | F: Post R: Peep |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS RDCT, UPC: 752334401113, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Barrel, Adjustable Sights, Black Polymer, CT Red Dot, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″ Black w/CT RD T Stock by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334401113 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TSRDCT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 32.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 8.45 |
| Sights | F: Post R: Peep |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |











