Carbine 9mm 16.5″TS Olive Drab 10Rd
Carbine 9mm 16.5″TS Olive Drab 10Rd
$333.53
16 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS OD, UPC: 752334600127, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Barrel, Adjustable Sights, Olive Drab Polymer, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″TS Olive Drab 10Rd by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334600127 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TS OD |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 32.5 |
| Model | Carbine |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | Adjustable Post Front/Peep Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |
Hi-Point – MKS Supply, MFG# 995TS OD, UPC: 752334600127, UOM: EA, Carbine, 9mm, 16.5″ Barrel, Adjustable Sights, Olive Drab Polymer, 10-rd, HI-P, HI-PLG05, HI-PLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Carbine 9mm 16.5″TS Olive Drab 10Rd by Hi Point Firearms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 752334600127 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 995TS OD |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 32.5 |
| Model | Carbine |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | Adjustable Post Front/Peep Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |











