Centurion 11 .45 ACP 5″ Black Matte 8-Rd
Centurion 11 .45 ACP 5″ Black Matte 8-Rd
$359.99
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Century Arms, MFG# HG9402-N, UPC: 787450913547, UOM: Each, Centurion 11, .45 ACP, 5″ Matte Black, 8-rd, CENT, CENTHG10, CENTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Centurion 11 .45 ACP 5″ Black Matte 8-Rd by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450913547 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG9402-N |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 7.5 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | 8.60" |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Sights | Fixed GI Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Century Arms, MFG# HG9402-N, UPC: 787450913547, UOM: Each, Centurion 11, .45 ACP, 5″ Matte Black, 8-rd, CENT, CENTHG10, CENTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Centurion 11 .45 ACP 5″ Black Matte 8-Rd by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450913547 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG9402-N |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 7.5 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | 8.60" |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Sights | Fixed GI Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












