Century Arms HG7886MBN AP5 9mm 30+1 5.75″
Century Arms HG7886MBN AP5 9mm 30+1 5.75″
$1,699.99
11 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450933613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7886MB-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.75" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | AP5-SD |
| Number of Magazines | 2 30 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9.8 |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 12.0 |
| Sights | Rear Diopter |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 787450933613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7886MB-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.75" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | AP5-SD |
| Number of Magazines | 2 30 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9.8 |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 12.0 |
| Sights | Rear Diopter |
| Sights Type | Adjustable Sights |











