Century Arms RI4998N MB47 7.62x39mm 30rd Black Synthetic Stock
Century Arms RI4998N MB47 7.62x39mm 30rd Black Synthetic Stock
$1,599.99
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450868106 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4998-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 47.4500 |
| Model | MB47 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Adj Tactical Front/Adj Rear |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| UPC | 787450868106 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4998-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 47.4500 |
| Model | MB47 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Adj Tactical Front/Adj Rear |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |












