US Palm MA1196A AK 30rd 7.62x39mm Fits AK-47 Banana Yellow Polymer
US Palm MA1196A AK 30rd 7.62x39mm Fits AK-47 Banana Yellow Polymer
$29.19
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The US Palm AK magazine is designed for reliability on the range. The polymer magazine features a low friction self-cleaning polymer follower and the unique waffle and tread design that is synonymous with the US Palm brand.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on US Palm MA1196A AK 30rd 7.62x39mm Fits AK-47 Banana Yellow Polymer by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450680197 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MA1196A |
| Brand Fit | CIA |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 8 |
| Model | AK |
| Model Fit | AK-47 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 1.0 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.45 |
The US Palm AK magazine is designed for reliability on the range. The polymer magazine features a low friction self-cleaning polymer follower and the unique waffle and tread design that is synonymous with the US Palm brand.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on US Palm MA1196A AK 30rd 7.62x39mm Fits AK-47 Banana Yellow Polymer by Century Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450680197 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MA1196A |
| Brand Fit | CIA |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 8 |
| Model | AK |
| Model Fit | AK-47 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 1.0 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.45 |












