CENTURY CANIK METE MC9 LS 9MM PISTOL BLK 17RD 3.63″ BARREL
CENTURY CANIK METE MC9 LS 9MM PISTOL BLK 17RD 3.63″ BARREL
$459.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 787450917941 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7883-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.64" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 11.6500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | METE MC9LS |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Thumb Safety |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 787450917941 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7883-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.64" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 11.6500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | METE MC9LS |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Thumb Safety |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












