CHIAPPA FIREARMS 1892 TACTICAL 44MAG 16″ BLK TB
CHIAPPA FIREARMS 1892 TACTICAL 44MAG 16″ BLK TB
$1,328.41
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 8053800947077 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 920.434 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 41.5500 |
| Model | 1892 Wildlands |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-20" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | No |
| UPC | 8053800947077 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 920.434 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 41.5500 |
| Model | 1892 Wildlands |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-20" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | No |











