CMMG PISTOL BANSHEE FIXED EJECTOR MKGS 9MM 5″ ARMOR BLACK
CMMG PISTOL BANSHEE FIXED EJECTOR MKGS 9MM 5″ ARMOR BLACK
$1,650.83
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 840442504731 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 99A290F-AB |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Satin Black Cerakote |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 33 |
| Length | 3.5'' |
| Magazine Included | 1 x 33-Round |
| Model | Banshee |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | CMMG Zeroed 60/90 Degree |
| Shipping Weight | 10.093 |
| Sights | Optics Ready |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
| UPC | 840442504731 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 99A290F-AB |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Satin Black Cerakote |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 33 |
| Length | 3.5'' |
| Magazine Included | 1 x 33-Round |
| Model | Banshee |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | CMMG Zeroed 60/90 Degree |
| Shipping Weight | 10.093 |
| Sights | Optics Ready |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |












