COLT ANACONDA 45LC SS 4″ 6RD AS
COLT ANACONDA 45LC SS 4″ 6RD AS
$1,501.81
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 098289005533 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ANACONDA-SP4RTS-45C |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.25'' |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Anaconda |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.7 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-20" |
| Shipping Weight | 5.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| UPC | 098289005533 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ANACONDA-SP4RTS-45C |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.25'' |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Anaconda |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.7 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-20" |
| Shipping Weight | 5.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | ADJUSTABLE |












