COLT COMBAT COMMANDER 38SUP BL
COLT COMBAT COMMANDER 38SUP BL
$1,101.74
23 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 098289113276 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | O4943XE |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .38 Super Auto |
| Capacity | 9 |
| Length | 15.2000 |
| Magazine Included | 1 x 9-Round |
| Model | Combat Commander |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Firing Pin/Grip/Manual |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | FS: Brass Bead/RS: Novak |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| UPC | 098289113276 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | O4943XE |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .38 Super Auto |
| Capacity | 9 |
| Length | 15.2000 |
| Magazine Included | 1 x 9-Round |
| Model | Combat Commander |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Firing Pin/Grip/Manual |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | FS: Brass Bead/RS: Novak |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |











