M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK FDE 30rd
M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK FDE 30rd
$1,200.27
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Colt, MFG# LE6920MPS-FDE, UPC: 098289020291, UOM: EA, M4 Carbine, 5.56, 16.1″ Barrel, Magpul MBUS Sights, Magpul MOE SL, FDE, 30-rd, COLT, COLTLG05, COLTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK FDE 30rd by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289020291 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | LE6920MPS-FDE |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 35.5'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | LE6920MPS |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | Yes |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Colt, MFG# LE6920MPS-FDE, UPC: 098289020291, UOM: EA, M4 Carbine, 5.56, 16.1″ Barrel, Magpul MBUS Sights, Magpul MOE SL, FDE, 30-rd, COLT, COLTLG05, COLTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK FDE 30rd by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289020291 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | LE6920MPS-FDE |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 35.5'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | LE6920MPS |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 8.9 |
| Sights | Yes |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












