COLT PYTHON 357MAG BL 4.25″ 6RD AS
COLT PYTHON 357MAG BL 4.25″ 6RD AS
$1,514.32
13 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 098289003461 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-BP4WTS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.5'' |
| Model | Python |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Double Action Only |
| Rate of Twist | 1:14" |
| Shipping Weight | 4.8 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| UPC | 098289003461 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-BP4WTS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.5'' |
| Model | Python |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Double Action Only |
| Rate of Twist | 1:14" |
| Shipping Weight | 4.8 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |












