COLT PYTHON BLUED REVOLVER 357 MAG 6″ 6 RD
COLT PYTHON BLUED REVOLVER 357 MAG 6″ 6 RD
$1,501.81
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 098289003478 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-BP6WTS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 15.1500 |
| Model | Python |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Shipping Weight | 5.0 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| UPC | 098289003478 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-BP6WTS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 15.1500 |
| Model | Python |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Shipping Weight | 5.0 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |











