COLT PYTHON CMBT ELT STAINLESS REVOLVER 357 MAG 3″ 6 RD
COLT PYTHON CMBT ELT STAINLESS REVOLVER 357 MAG 3″ 6 RD
$1,501.81
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Colt’s Manufacturing Python Combat Elite, Double Action, Steel Frame Revolver, 357 Magnum, 3″ Barrel, Stainless Steel Finish, Silver, G10 Grips, Fixed Front Night Sight, 6 Rounds PYTHON-SP3NS
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on COLT PYTHON CMBT ELT STAINLESS REVOLVER 357 MAG 3″ 6 RD by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289003393 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-SP3NS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 15.1500 |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Python |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 15.6 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | Fixed Night Sights |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
Colt’s Manufacturing Python Combat Elite, Double Action, Steel Frame Revolver, 357 Magnum, 3″ Barrel, Stainless Steel Finish, Silver, G10 Grips, Fixed Front Night Sight, 6 Rounds PYTHON-SP3NS
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on COLT PYTHON CMBT ELT STAINLESS REVOLVER 357 MAG 3″ 6 RD by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289003393 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-SP3NS |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 15.1500 |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Python |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 15.6 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | Fixed Night Sights |
| Sights Type | ADJUSTABLE |












