SIG SAUER CROSS MAG 300PRC 24″ FOLD PRS, MLOK HG, ARCA, PROOF CRBN BBL, 1-6RD
SIG SAUER CROSS MAG 300PRC 24″ FOLD PRS, MLOK HG, ARCA, PROOF CRBN BBL, 1-6RD
$2,799.99
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Sig Sauer Cross-Magnum Sawtooth, Bolt Action Rifle, 300 PRC, 24″ Proof Research Carbon Fiber Barrel, Threaded 5/8X24, Radial Muzzle Brake, Anodized Finish, Moss Green, ARCA M-LOK Handguard, Folding Adjustable Precision Stock, Adjustable Match Trigger, 6 Rounds, 1 Magazine CROSS-MAG-300PRC-24B
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG SAUER CROSS MAG 300PRC 24″ FOLD PRS, MLOK HG, ARCA, PROOF CRBN BBL, 1-6RD by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681700769 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CROSS300PRC24BSAW |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 6 |
| Length | 46.4500 |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Cross |
| Number of Magazines | 1 6 rd. Steel AICS Mag |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 11.0 |
| Sights | Optic Ready |
Sig Sauer Cross-Magnum Sawtooth, Bolt Action Rifle, 300 PRC, 24″ Proof Research Carbon Fiber Barrel, Threaded 5/8X24, Radial Muzzle Brake, Anodized Finish, Moss Green, ARCA M-LOK Handguard, Folding Adjustable Precision Stock, Adjustable Match Trigger, 6 Rounds, 1 Magazine CROSS-MAG-300PRC-24B
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG SAUER CROSS MAG 300PRC 24″ FOLD PRS, MLOK HG, ARCA, PROOF CRBN BBL, 1-6RD by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681700769 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CROSS300PRC24BSAW |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 6 |
| Length | 46.4500 |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | Cross |
| Number of Magazines | 1 6 rd. Steel AICS Mag |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 11.0 |
| Sights | Optic Ready |

















