CT9 9mm 4″ Blk/S Blk/Poly 8Rd
CT9 9mm 4″ Blk/S Blk/Poly 8Rd
$366.00
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Kahr Arms, MFG# CT9093, UPC: 602686087315, UOM: EA, CT9, 9mm, 3.965″ Barrel, Fixed Sights, Stainless/Black Polymer, 8-rd, KAHR, KAHRHG10, KAHRHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CT9 9mm 4″ Blk/S Blk/Poly 8Rd by Kahr Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 602686087315 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CT9093 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 6.6 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 5.3 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | White Bar-dot Combat Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
Kahr Arms, MFG# CT9093, UPC: 602686087315, UOM: EA, CT9, 9mm, 3.965″ Barrel, Fixed Sights, Stainless/Black Polymer, 8-rd, KAHR, KAHRHG10, KAHRHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CT9 9mm 4″ Blk/S Blk/Poly 8Rd by Kahr Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 602686087315 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CT9093 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 8 + 1 |
| Length | 6.6 |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 5.3 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | White Bar-dot Combat Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |












