Custom LW Shadow Ghost .45 ACP 5″ Gray/Blk 8-rd
Custom LW Shadow Ghost .45 ACP 5″ Gray/Blk 8-rd
$711.75
8 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Kimber, MFG# 3700693, UPC: 669278376936, UOM: EA, Custom LW Shadow Ghost, .45 ACP, 5″ Barrel, Red Fiber Optic Front Sights, Grey/Black, 8-rd, KIMB, KIMBHG10, KIMBHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Custom LW Shadow Ghost .45 ACP 5″ Gray/Blk 8-rd by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278376936 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3700693 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 8 + 1 |
| Model | Custom LW Shadow Ghost |
| Product Type | 1911 |
| Safety | Beavertail |
| Sights | Fiber Optic |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights Type | Fixed Sights |
Kimber, MFG# 3700693, UPC: 669278376936, UOM: EA, Custom LW Shadow Ghost, .45 ACP, 5″ Barrel, Red Fiber Optic Front Sights, Grey/Black, 8-rd, KIMB, KIMBHG10, KIMBHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Custom LW Shadow Ghost .45 ACP 5″ Gray/Blk 8-rd by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278376936 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3700693 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 8 + 1 |
| Model | Custom LW Shadow Ghost |
| Product Type | 1911 |
| Safety | Beavertail |
| Sights | Fiber Optic |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights Type | Fixed Sights |











