CZ 457 American, 22lr, 20″ threaded, Syn/SS
CZ 457 American, 22lr, 20″ threaded, Syn/SS
$646.52
20 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
CZ-USA, MFG# 02395, UPC: 806703023953, UOM: Each, CZ 457 American, .22LR, 20″ Threaded Barrel, Black, Stainless Steel, 5-rd, CZA, CZALG07, CZALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CZ 457 American, 22lr, 20″ threaded, Syn/SS by CZ-USA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 806703023953 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02395 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 5 |
| Length | 49.1000 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | 457 |
CZ-USA, MFG# 02395, UPC: 806703023953, UOM: Each, CZ 457 American, .22LR, 20″ Threaded Barrel, Black, Stainless Steel, 5-rd, CZA, CZALG07, CZALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CZ 457 American, 22lr, 20″ threaded, Syn/SS by CZ-USA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 806703023953 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02395 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 5 |
| Length | 49.1000 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | 457 |












