CZ BREN 2 MS PISTOL 7.62X39 14″
CZ BREN 2 MS PISTOL 7.62X39 14″
$1,950.07
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 806703914626 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 91462 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 14.17" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 25.8'' |
| Magazine Included | 2 x 30-Round |
| Model | Bren 2 |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | AR Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 11.75 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 806703914626 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 91462 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 14.17" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 25.8'' |
| Magazine Included | 2 x 30-Round |
| Model | Bren 2 |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 12.0 |
| Product Type | AR Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9 |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 11.75 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












