CZ-USA 01550 P-10 F 9mm Luger 10+1 5.10″ Black Steel Barrel, Black Nitride Optic Ready/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Ambidextrous
CZ-USA 01550 P-10 F 9mm Luger 10+1 5.10″ Black Steel Barrel, Black Nitride Optic Ready/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Ambidextrous
$518.21
10 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The P10-F is an optics-ready version with fixed sights, Picatinny rail and a reversible mag catch. Includes three backstraps.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CZ-USA 01550 P-10 F 9mm Luger 10+1 5.10″ Black Steel Barrel, Black Nitride Optic Ready/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Ambidextrous by CZ-USA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 806703015507 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 01550 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P-10 F |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Luminescent Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
The P10-F is an optics-ready version with fixed sights, Picatinny rail and a reversible mag catch. Includes three backstraps.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on CZ-USA 01550 P-10 F 9mm Luger 10+1 5.10″ Black Steel Barrel, Black Nitride Optic Ready/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Ambidextrous by CZ-USA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 806703015507 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 01550 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P-10 F |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Luminescent Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |












