CZ 600 PLUS ALPHA 308WIN BL/SY TB
CZ 600 PLUS ALPHA 308WIN BL/SY TB
$755.64
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 806703074146 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 07414 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 40.16'' |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | 600 Plus |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 806703074146 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 07414 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 40.16'' |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | 600 Plus |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | No Sights |












