DD5 V4 7.62 18″ Blk M-LOK 15 M-Spec Brn
DD5 V4 7.62 18″ Blk M-LOK 15 M-Spec Brn
$3,007.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Daniel Defense, MFG# 02-158-15060-047, UPC: 818773021517, UOM: EA, DD5 V4, 7.62X51, 18″ Barrel, MFR XS 15.0 M-Lok Rail, Mil-Spec Brown, 20-rd, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DD5 V4 7.62 18″ Blk M-LOK 15 M-Spec Brn by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818773021517 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0215815060047 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 35.625'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | DD5 V4 |
| Number of Magazines | 1 20 rd. PMAG |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 12.8 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Shipping Weight | 16.6 |
| Sights | Optic Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
Daniel Defense, MFG# 02-158-15060-047, UPC: 818773021517, UOM: EA, DD5 V4, 7.62X51, 18″ Barrel, MFR XS 15.0 M-Lok Rail, Mil-Spec Brown, 20-rd, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DD5 V4 7.62 18″ Blk M-LOK 15 M-Spec Brn by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818773021517 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0215815060047 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 35.625'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | DD5 V4 |
| Number of Magazines | 1 20 rd. PMAG |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 12.8 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Shipping Weight | 16.6 |
| Sights | Optic Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |











