DANIEL DEFENSE M4A1 RIII URG 5.56MM 14.5″ FDE
DANIEL DEFENSE M4A1 RIII URG 5.56MM 14.5″ FDE
$1,544.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 818773023009 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 23-004-01097-011 |
| Barrel Length | 14.5" M4 |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 28.6 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 5.7 |
| Product Type | Accessory-Uppers |
| Rate of Twist | 1-in-7" |
| Shipping Weight | 5.05 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 818773023009 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 23-004-01097-011 |
| Barrel Length | 14.5" M4 |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 28.6 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 5.7 |
| Product Type | Accessory-Uppers |
| Rate of Twist | 1-in-7" |
| Shipping Weight | 5.05 |
| Sights | No Sights |











