DDM4 V9 5.56 16″ BLACK 32Rd
DDM4 V9 5.56 16″ BLACK 32Rd
$2,075.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Daniel Defense, MFG# 02-145-15175-047, UPC: 815604015325, UOM: EA, DDM4 V9, 5.56NATO 16″ Barrel, DDM4 Rail 15.0, Black, 32-rd, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DDM4 V9 5.56 16″ BLACK 32Rd by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 815604015325 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0214515175047 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 32.25'' |
| Magazine Included | 1 x 32-Round |
| Model | DDM4 V9 |
| Number of Magazines | 1 32 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 13.1 |
| Sights | Optic Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
Daniel Defense, MFG# 02-145-15175-047, UPC: 815604015325, UOM: EA, DDM4 V9, 5.56NATO 16″ Barrel, DDM4 Rail 15.0, Black, 32-rd, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DDM4 V9 5.56 16″ BLACK 32Rd by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 815604015325 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0214515175047 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 32.25'' |
| Magazine Included | 1 x 32-Round |
| Model | DDM4 V9 |
| Number of Magazines | 1 32 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 13.1 |
| Sights | Optic Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |











