DDM4 V9 5.56NATO 16″ Blk/Syn 10rd CA
DDM4 V9 5.56NATO 16″ Blk/Syn 10rd CA
$2,185.00
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Daniel Defense, MFG# 02-145-15175-055, UPC: 815604015332, UOM: EA, DDM4 V9, 5.56 NATO, 16″ Threaded Barrel, Picatinny, Black, Magpul PMAG, 10-rd, CA Compliant, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DDM4 V9 5.56NATO 16″ Blk/Syn 10rd CA by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 815604015332 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02-145-15175-055 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 10 |
| Length | 42.7 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Fixed Magazine |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 13.15 |
| Sights | Optic Ready |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
Daniel Defense, MFG# 02-145-15175-055, UPC: 815604015332, UOM: EA, DDM4 V9, 5.56 NATO, 16″ Threaded Barrel, Picatinny, Black, Magpul PMAG, 10-rd, CA Compliant, DDEF, DDEFLG05, DDEFLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on DDM4 V9 5.56NATO 16″ Blk/Syn 10rd CA by Daniel Defense? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 815604015332 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02-145-15175-055 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Phosphate |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 10 |
| Length | 42.7 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Fixed Magazine |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 13.15 |
| Sights | Optic Ready |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |












