EAA 391088 GIRSAN REGARD MC 9MM LIBERADORE
EAA 391088 GIRSAN REGARD MC 9MM LIBERADORE
$632.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
he Girsan Regard MC Liberador fosters a distinctly Hispanic charm. This handgun features a mirror-polished slide, matched with polished gold trim, engraved pearl grips pay homage to Santa Muerte, adding an element of cultural significance to this 9mm beauty. The Liberador retains the reliable and familiar functionality of the traditional Girsan Regard MC, complete with a practical Decocker conveniently located on the slide. Includes hard case.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on EAA 391088 GIRSAN REGARD MC 9MM LIBERADORE by European American Armory / EAA Corp? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 741566906626 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 391088 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 11.6500 |
| Model | Regard |
| Number of Magazines | 1 18 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 3.65 |
| Sights | RS: Adjustable FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
he Girsan Regard MC Liberador fosters a distinctly Hispanic charm. This handgun features a mirror-polished slide, matched with polished gold trim, engraved pearl grips pay homage to Santa Muerte, adding an element of cultural significance to this 9mm beauty. The Liberador retains the reliable and familiar functionality of the traditional Girsan Regard MC, complete with a practical Decocker conveniently located on the slide. Includes hard case.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on EAA 391088 GIRSAN REGARD MC 9MM LIBERADORE by European American Armory / EAA Corp? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 741566906626 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 391088 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 11.6500 |
| Model | Regard |
| Number of Magazines | 1 18 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 3.65 |
| Sights | RS: Adjustable FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











