EAA CORP MC1911S LIBERADOR II 9MM 5″
EAA CORP MC1911S LIBERADOR II 9MM 5″
$774.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 741566907180 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 391053 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 11.6000 |
| Model | MC1911S |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.2 |
| Sights | RS:Novak Cut FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| UPC | 741566907180 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 391053 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 11.6000 |
| Model | MC1911S |
| Number of Magazines | 1 9 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.2 |
| Sights | RS:Novak Cut FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |












