Echelon 4.5F Comp GP 9mm 4.5″ RFX11 Blk 3/17 1/20
Echelon 4.5F Comp GP 9mm 4.5″ RFX11 Blk 3/17 1/20
$774.00
53 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield Armory, MFG# EC9459B-COMP-PAC, UPC: 706397999766, UOM: EA, Echelon 4.5F, 9mm, 4.5″ Barrel, Compensated, OR, Viridian RFX11, Black, Gear Pac, (3)17 & (1) 20-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Echelon 4.5F Comp GP 9mm 4.5″ RFX11 Blk 3/17 1/20 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397999766 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-COMP-PAC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 13.5500 |
| Magazine Included | 3 x 17-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 4 3 17 rd. & 1 20 rd. |
| Package Height | 3.8 |
| Package Width | 10.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
Springfield Armory, MFG# EC9459B-COMP-PAC, UPC: 706397999766, UOM: EA, Echelon 4.5F, 9mm, 4.5″ Barrel, Compensated, OR, Viridian RFX11, Black, Gear Pac, (3)17 & (1) 20-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Echelon 4.5F Comp GP 9mm 4.5″ RFX11 Blk 3/17 1/20 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397999766 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-COMP-PAC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 13.5500 |
| Magazine Included | 3 x 17-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 4 3 17 rd. & 1 20 rd. |
| Package Height | 3.8 |
| Package Width | 10.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 4.3 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












