Echelon Comp 4.5F 9mm 4.5″ Blk 1/17 1/20rd
Echelon Comp 4.5F 9mm 4.5″ Blk 1/17 1/20rd
$720.03
25 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield Armory, MFG# EC9459B-U-COMP, UPC: 706397982430, UOM: EA, Echelon 4.5F, 9mm, 4.5″ Barrel, w/Compensator, Optic Ready, Tritium Front Sight, Black (1)17 & (1)20-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Echelon Comp 4.5F 9mm 4.5″ Blk 1/17 1/20rd by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397982430 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-U-COMP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 8'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 1-17 rd. and 1-20 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
Springfield Armory, MFG# EC9459B-U-COMP, UPC: 706397982430, UOM: EA, Echelon 4.5F, 9mm, 4.5″ Barrel, w/Compensator, Optic Ready, Tritium Front Sight, Black (1)17 & (1)20-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Echelon Comp 4.5F 9mm 4.5″ Blk 1/17 1/20rd by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397982430 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-U-COMP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 8'' |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 1-17 rd. and 1-20 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |











