Federal HVF12HW5 Federal Premium Hi-Bird 12Gauge 2.75″ 1 1/4oz 5Shot 25 Per Box/10 Case
Federal HVF12HW5 Federal Premium Hi-Bird 12Gauge 2.75″ 1 1/4oz 5Shot 25 Per Box/10 Case
$24.57
61 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Federal Hi-Bird, 12 Gauge, 2.75″, #5, 1 1/4 oz, Fiber-Wad, 25 Round/ 10 Box
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Federal HVF12HW5 Federal Premium Hi-Bird 12Gauge 2.75″ 1 1/4oz 5Shot 25 Per Box/10 Case by Federal Ammunition? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 604544688771 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HVF12HW5 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | #5 |
| Length | 2.75" |
| Model | Hi-Bird |
| Product Type | Federal Premium |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Shot Size | 5 |
| Shot Weight | 1 1/4 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.98 |
Federal Hi-Bird, 12 Gauge, 2.75″, #5, 1 1/4 oz, Fiber-Wad, 25 Round/ 10 Box
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Federal HVF12HW5 Federal Premium Hi-Bird 12Gauge 2.75″ 1 1/4oz 5Shot 25 Per Box/10 Case by Federal Ammunition? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 604544688771 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HVF12HW5 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Grains | #5 |
| Length | 2.75" |
| Model | Hi-Bird |
| Product Type | Federal Premium |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Shot Size | 5 |
| Shot Weight | 1 1/4 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.98 |











