FN 509 MID T 9MM DE 4.5″ 10+1#
FN 509 MID T 9MM DE 4.5″ 10+1#
$929.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 845737011611 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66-100746 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 12.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | Suppressor-Height 3-Dot NS |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| UPC | 845737011611 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66-100746 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 12.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | Suppressor-Height 3-Dot NS |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |












