FN 510 TACTICAL 10MM 4.71″ FDE NS 2-10RD PSTL
FN 510 TACTICAL 10MM 4.71″ FDE NS 2-10RD PSTL
$999.00
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 845737015619 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66-101378 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.71" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 12.2000 |
| Model | FN 510T |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Slide |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | Suppressor Height Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Thread Pattern | .578″x28 |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 845737015619 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 66-101378 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.71" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 12.2000 |
| Model | FN 510T |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 11.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Slide |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | Suppressor Height Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Thread Pattern | .578″x28 |
| Units per Box | 1 |













