Gforce Arms GFLVR3030 Saddlehorn 30-30 Win 5+1 20″ Black Steel Barrel, Blued Aluminum Receiver, Fixed Turkish Walnut Stock, Right Hand
Gforce Arms GFLVR3030 Saddlehorn 30-30 Win 5+1 20″ Black Steel Barrel, Blued Aluminum Receiver, Fixed Turkish Walnut Stock, Right Hand
$689.30
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
This awesome looking 30-30 lever action has a very sleek blued receiver that looks great with the classic wood stock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Gforce Arms GFLVR3030 Saddlehorn 30-30 Win 5+1 20″ Black Steel Barrel, Blued Aluminum Receiver, Fixed Turkish Walnut Stock, Right Hand by GForce Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 643477864951 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GFLVR3030 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.45 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
This awesome looking 30-30 lever action has a very sleek blued receiver that looks great with the classic wood stock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Gforce Arms GFLVR3030 Saddlehorn 30-30 Win 5+1 20″ Black Steel Barrel, Blued Aluminum Receiver, Fixed Turkish Walnut Stock, Right Hand by GForce Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 643477864951 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GFLVR3030 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.45 |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |











