Gforce Arms GFRPX3C9BNZ Exodus 9mm Luger 15+1 4.02″ Black Steel Barrel, Bronze Cerakote Serrated Steel Slide, Bronze Cerakote Polymer Frame w/Accessory Rail, Textured Grip
Gforce Arms GFRPX3C9BNZ Exodus 9mm Luger 15+1 4.02″ Black Steel Barrel, Bronze Cerakote Serrated Steel Slide, Bronze Cerakote Polymer Frame w/Accessory Rail, Textured Grip
$277.56
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Equipped with Glock Fiber Optic sights, The RPX9 ensures rapid target acquisition and enhanced accuracy in various lighting conditions. Its compatibility with both GEN 3 & 4 Glock 19 parts and magazines offers versatility and convenience, allowing users to personalize their firearm to suit their preferences. Comes standard with 2 magazines
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Gforce Arms GFRPX3C9BNZ Exodus 9mm Luger 15+1 4.02″ Black Steel Barrel, Bronze Cerakote Serrated Steel Slide, Bronze Cerakote Polymer Frame w/Accessory Rail, Textured Grip by GForce Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 643477867518 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GFRPX3C9BNZ |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Number of Magazines | 2 15 or 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.1 |
| Sights | Glock Fiber Optic |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
Equipped with Glock Fiber Optic sights, The RPX9 ensures rapid target acquisition and enhanced accuracy in various lighting conditions. Its compatibility with both GEN 3 & 4 Glock 19 parts and magazines offers versatility and convenience, allowing users to personalize their firearm to suit their preferences. Comes standard with 2 magazines
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Gforce Arms GFRPX3C9BNZ Exodus 9mm Luger 15+1 4.02″ Black Steel Barrel, Bronze Cerakote Serrated Steel Slide, Bronze Cerakote Polymer Frame w/Accessory Rail, Textured Grip by GForce Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 643477867518 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GFRPX3C9BNZ |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Number of Magazines | 2 15 or 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.1 |
| Sights | Glock Fiber Optic |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |












