Glock UV1950701X G19X V 9mm Luger 10+1 4.02″ Black GMB Barrel, Coyote nPVD Steel Serrated Slide, Coyote Brown Polymer Frame, Textured Polymer Grip, Ambidextrous
Glock UV1950701X G19X V 9mm Luger 10+1 4.02″ Black GMB Barrel, Coyote nPVD Steel Serrated Slide, Coyote Brown Polymer Frame, Textured Polymer Grip, Ambidextrous
$588.00
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Glock’s “Crossover” pistol, the 19X, combines the best features of two of its most popular and most trusted field-tested platforms. The full-size Glock 17 frame and the compact Glock 19 slide have joined forces to produce the ideal pistol for all conditions and all situations. The 19X comes in the coyote color with an improved nPVD slide coating to prevent corrosion; GLOCK Marksman Barrel (GMB), no finger grooves, ambidextrous slide stop levers and lanyard loop. Includes 2 magazines, mag loader, cleaning set, pistol case and gun lock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Glock UV1950701X G19X V 9mm Luger 10+1 4.02″ Black GMB Barrel, Coyote nPVD Steel Serrated Slide, Coyote Brown Polymer Frame, Textured Polymer Grip, Ambidextrous by Glock? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 764503068454 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | UV1950701X |
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 4.02" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 7.28'' |
| Magazine Included | 3 x 10-Round |
| Model | 19X |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Glock Safe Action System |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Glock Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
Glock’s “Crossover” pistol, the 19X, combines the best features of two of its most popular and most trusted field-tested platforms. The full-size Glock 17 frame and the compact Glock 19 slide have joined forces to produce the ideal pistol for all conditions and all situations. The 19X comes in the coyote color with an improved nPVD slide coating to prevent corrosion; GLOCK Marksman Barrel (GMB), no finger grooves, ambidextrous slide stop levers and lanyard loop. Includes 2 magazines, mag loader, cleaning set, pistol case and gun lock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Glock UV1950701X G19X V 9mm Luger 10+1 4.02″ Black GMB Barrel, Coyote nPVD Steel Serrated Slide, Coyote Brown Polymer Frame, Textured Polymer Grip, Ambidextrous by Glock? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 764503068454 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | UV1950701X |
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 4.02" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 7.28'' |
| Magazine Included | 3 x 10-Round |
| Model | 19X |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Glock Safe Action System |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Glock Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |












